Українські стартапи на CES 2015
Ціна участі для стартапів в CES 2015 досить висока. Але це не зупиняє українських стартаперів. Concepter бере участь у виставці вдруге — на торішній виставці команда показала спалах для смартфонів iBlazr. Цього року компанія показала новий додаток для iOS, яке за допомогою спалаху передає світлові сигнали азбукою Морзе. Розробники вважають, що це може стане в нагоді в екстремальних умовах, адже в темний час доби можна передавати світловий сигнал на відстань до 500 метрів зі звичайною спалахом і до 2 кілометрів — з iBlazr.
Petcube Petcube проектом, що дає можливість гратися з домашніми вихованцями на відстані, зацікавила таких гігантів електронної журналістики як Popular Science, The Verge, Cnet і навіть найбільший американський телевізійний канал Fox News.
LaMetric показала смарт-дисплей, що відображає різноманітну корисну інформацію, таку як оповіщення із соціальних мереж і пошти, дані про стан погоди і здоров'я. Краудфандінговая кампанія проекту фінішувала в серпні цього року. Smart Atoms зібрав на LaMetric $ 370000, хоча потрібно було $ 69000.
Дніпропетровський Branto, що займає розробкою рішень для "розумного" будинку, показав кулю з вбудованою круговою камерою, динаміками і можливістю підключення через Wi-Fi, Bluetooth або інфрачервоний порт. Це дозволяє через смартфон стежити за всім, що відбувається в будинку. Ще Branto вміє підключатися і віддалено контролювати всі домашні прилади — термостати, розетки, освітлення, кондиціонування, медіацентри. Він також допоможе віддалено доглядати за дітьми і домашніми тваринами, розмовляти з ними або включати для них телевізор. Управляється пристрій за допомогою звичайного смартфона або Google Glass. Система автономна і працює навіть при відключеному Wi-Fi (через технологію ZigBee) і харчуванні. Крім цього, передача інформації між Branto і його власником відбувається по захищеному протоколу і її практично неможливо перехопити або декодувати.