Україна "сповзла" у списку свободи в інтернеті
Freedom House помітив зниження свободи в інтернеті в деяких країнах протягом останнього року, і це зазначено в традиційній щорічній доповіді "Свобода в мережі — 2014".
Сирія, Іран і Китай замикають список. У звіті оцінені 65 країн. Від 0 до 30 балів набирають країни, в яких є свобода в мережі, від 31 до 60 — часткова свобода інтернету, від 61 до 100 балів — немає свободи в інтернеті. "Вільними в мережі" країнами названі Ісландія, Естонія, Австралія, США, Канада, Італія, Угорщина, Франція, Великобританія, ПАР, Аргентина, Філіппіни, Японія, Вірменія, Грузія, Кенія, Бразилія та Колумбія.
Україна протягом року додала 5 балів і "з'їхала" з групи свободи в інтернеті в групу з частковою свободою. Зараз в України — 33 бали зі ста. Фахівці з Freedom House вважають, що рейтинг України впав так істотно через насильницьких дії з боку влади до користувачів соц. мереж та інтернет-журналістів під час протестів на Майдані, через підвищення кількості кібератак, через опублікування нових даних, які говорять про стеження влади Віктора Януковича за діяльністю інтернет-активістів, журналістів і опозиціонерів.
Країни з "частковою свободою в мережі" — це 50 країн, включаючи Росію з її 60 балами. Цьому посприяли прийняті в 2014 році закони, за якими інтернет-компанії зобов'язані зберігати персональну інформацію про громадян РФ на російських серверах, популярні блогери повинні реєструватися у телекомунікаційного регулятора. Рівень свободи інтернету в Росії впав на 6 пунктів і на 11 — за останні п'ять років.
Список країн "без свободи в інтернеті" складається з Білорусі, Таїланду, Гамбії, ОАЕ, Саудівської Аравії, Пакистану, Бахрейну, Узбекистану, В'єтнаму, Ефіопії, Куби, Китаю, Сирії, Ірану (89 балів). В Ірані влада блокує соціальні мережі, перешкоджає публікації політичного і соціального контенту, заарештовує блогерів.