У MIT створили економічний і ефективний радіочіп для IoT
Інтернет речей (IoT) неможливий без радіопередавачів досить потужних, щоб транслювати інформацію на десятки метрів, і досить економічних, щоб заряду батарей вистачало на місяці роботи.
Таке обладнання має характеризуватися дуже низьким енергоспоживанням в режимі очікування. «Більшість цих пристроїв постійно знаходяться в холостому режимі, в очікуванні події, що ініціює комунікацію, — пояснює професор електротехніки MIT, Ананта Чандракасан (Anantha Chandrakasan). — Вони повинні бути максимально ефективні, коли включені, і повністю виключати витік енергії у вимкненому стані».
На конференції IEEE по напівпровідникових схем, групою Чандракасана буде представлена ??нова конструкція передавача, що знижує витік у відключеному стані в 100 разів. У той же час, вона забезпечує достатньо енергії для роботи Bluetooth або навіть більше дальнодіючого бездротового комунікаційного протоколу 802.15.4.
У випробуваннях прототипу чіпа було встановлено, що нова схема, запропонована інженерами MIT, витрачає всього 20 піковатт енергії, щоб запобігти витоку 10 тис. ПВт.
Виграш, який така ефективність забезпечує для батарей, залежить від того, як часто активується передавач. Для типової середній завантаженості (активація раз на годину) експериментальна схема дозволяє скоротити витрату енергії батарей на два порядки.