Нові композитні частинки знайдуть застосування в квантових комп'ютерах
Фізики CCNY (City College of New York) разом з колегами з Єльського університету, Національного університету Цин Хуа (Тайвань) і Політехнічної школи в Монреалі (Канада) відкрили нові квантові частинки, які являють собою наполовину світло, наполовину речовину.
Ці композитні частинки вчені отримали в світлоуловлюючій структурі, що складається з двовимірного напівпровідника дисульфіду молібдену.
Крім фундаментального значення, це відкриття дає можливості для створення пристроїв — логічних вентилів або сигнальних процесорів — використовують обидва аспекти властивостей нових частинок. Керівник групи професор Вінод Менон (Vinod Menon) вважає, що їх дослідження внесе свій внесок і в практичні платформи для квантових обчислень.
«Найцікавіше в роботі Віноду і його колективу, це наскільки просто може бути реалізований такий режим сильного зв'язування, — говорить доктор Дірк Енглунд (Dirk Englund) з Массачусетського технологічного інституту, що спеціалізується на напівпровідникових і оптичних квантових системах. — Вони переконливо показали, що пов'язуючи досить стандартну оптичну порожнину з екситон-поляритон в моношарі дисульфіду молібдену, можуть дійсно досягати даного режиму з дуже великою сполучною силою».